יולי 19, 2024
ואצפ

ואצפ

WhatsApp היא ללא ספק אחת מיישומי ההודעות הפופולריים ביותר בעולם, המחברת אנשים מעבר לגבולות ואזורי זמן. עם יותר משני מיליארד משתמשים, היא הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. בעוד שרבים מאיתנו משתמשים ב-WhatsApp עבור הודעות טקסט והתקשרות, ישנם תכונות וטריקים רבים שיכולים לשפר את החוויה הכוללת.

בכתבה הבאה, נסקור את הטיפים והטריקים המובילים של WhatsApp שאתם צריכים לדעת כדי להפיק את המרב מפלטפורמת ההודעות הרב-תכליתית הזו.

הסתרת חותמת הזמן "נראה לאחרונה".

אם הפרטיות שלכם חשובה לכם ולא הייתם רוצים שאחרים ידעו מתי הייתם פעיל לאחרונה ב-WhatsApp, אתם יכולים להסתיר את חותמת הזמן שלכם "נראה לאחרונה". כדי לעשות זאת, עברו אל הגדרות WhatsApp > חשבון > פרטיות > נראה לאחרונה. אתם יכולים לבחור להציג את זה לכולם, רק לאנשי הקשר שלכם, או לאף אחד.

2. השתקת צ'אטים קבוצתיים

WhatsApp מאפשרת לכם להשתיק את קבוצות צ'אטים למשך 8 שעות, שבוע או שנה. פשוט פתחו את הקבוצה, הקישו על שם הקבוצה בחלק העליון ובחרו "התראות מותאמות אישית". משם תוכלו להשתיק הודעות לפי רצונכם.

3. כמה מילים על קריאת הודעות

הסימון של הוי הכחול מצביע על כך שהנמען שלכם קרא את ההודעה שלכם. אם אתם מעדיפים לא להודיע למישהו שקראתם את ההודעה שלו, תוכלו להימנע מכך על ידי הפעלת מצב טיסה או כיבוי Wi-Fi לפני פתיחת הצ'אט. קראו את ההודעה ולאחר מכן סגרו את האפליקציה. הסימון הכחול לא יופיע עד שתתחברו מחדש לאינטרנט.

4. שימוש ב-WhatsApp במחשב עם WhatsApp Web

WhatsApp Web מאפשר לכם להשתמש ב-WhatsApp במחשב שלכם. יש לכך יתרון וזאת במיוחד אם אתם מקלידים הודעות ארוכות. כדי להגדיר את WhatsApp במחשב, גלשו אל הכתובת https://web.whatsapp.com, סרקו את קוד ה-QR עם הטלפון שלכם וכך תוכלו להשתמש ב-WhatsApp Web.

5. עיצוב הטקסטים שלכם

אתם יכולים לעצב את הטקסט שאתם שולחים ב- WhatsApp. כדי להטות את הטקסט שלכם, השתמשו בסימון קו תחתון (טקסט). לטקסט מודגש, השתמשו בסימון כוכבית (טקסט).

6. סימון הודעות חשובות בכוכב

WhatsApp מאפשר לכם לסמן הודעות חשובות בכוכב כדי למצוא אותן במהירות מאוחר יותר.
פשוט לחצו והחזיקו את ההודעה, הקישו על סמל הכוכב והיא תישמר. אתם יכולים לגשת להודעות המסומנות בכוכב בתפריט הראשי.

​ 7. שליחת הודעה למספר נמענים ללא קבוצה

אם ברצונכם לשלוח את אותה הודעה למספר אנשים מבלי ליצור צ'אט קבוצתי, השתמשו בתכונה "רשימות שידור". עבור אל צ'אטים > אפשרויות נוספות > שידור חדש, בחרו את אנשי הקשר שלכם ושלחו את ההודעה שלכם.

8. עם מי אתם הכי מדברים

תהיתם פעם מי הצ'אט המוביל שלכם בוואטסאפ? כדי לברר זאת, עברו אל הגדרות > שימוש בנתונים ואחסון > שימוש באחסון. אתם תראו רשימה של הצ'אטים שלכם מדורגים לפי כמות הנתונים שהם תופסים, מה שיספק תובנות לגבי האנשים שאתם מדברים איתם הכי הרבה.

9. הצמדת צ'אטים חשובים

כדי לשמור צ'אטים חשובים בראש רשימת הצ'אטים שלכם, תוכלו להצמיד אותם. ב-Android, לחצו והחזיקו את הצ'אט ולאחר מכן לחצו על סמל הסיכה. ב-iOS, החליקו ימינה בצ'אט והקישו על "הצמד".

10. מציאת צ'אטים בארכיון

אם העברתם צ'אטים לארכיון וברצונכם לגשת אליהם, פשוט תגללו לתחתית רשימת הצ'אטים שלכם והקישו על "ארכיון". זה מאפשר לכם לטשטש את רשימת הצ'אט הראשית שלכם מבלי לאבד שיחות חשובות.

11. שימוש בוואטסאפ כפלטפורמת שיתוף מסמכים

בנוסף לשליחת טקסט, תמונות וסרטונים, WhatsApp יכולה להיות כלי שימושי לשיתוף מסמכים. אתם יכולים לשלוח קובצי PDF, מסמכי Word, גיליונות אלקטרוניים ועוד. פשוט הקישו על סמל הקובץ המצורף ובחרו "מסמך" ושלחו את הקבצים שלכם.

טיפ בונוס: יצירת מדבקות WhatsApp מותאמות אישית

WhatsApp מאפשרת לכם ליצור מדבקות משלכם. כל שעליכם לעשות הוא להוריד אפליקציה מתאימה (עשו חיפוש בחנות האפליקציות למילים הללו: Sticker Maker), ליצור את המדבקות שלכם ולהוסיף אותן לספריית WhatsApp שלכם.

כמה מילים לסיכום…

טיפים וטריקים אלה יכולים לעזור לכם להפיק את המרב מחוויית WhatsApp שלכם, בין אם זה לשיפור הפרטיות שלכם, ניהול הצ'אטים או הוספת מגע אישי להודעות שלכם. WhatsApp ממשיכה להתפתח, אז שימו לב לתכונות ועדכונים חדשים כדי לשפר עוד יותר את חווית השימוש שלכם.

ואצפ