יוני 12, 2024
מצבה

פיסול באבן עבור מצבה עכשווית

אובדן של אדם קרוב מציף הרבה מאוד רגשות. אנשים שונים מגיבים אחרת לאובדן ומטבע הדברים, ברגעים הראשונים, הדבר האחרון עליו אתם יכולים לחשוב הוא על האופן בו אתם יכולים להנציח את אותו אדם קרוב בצורה יפה ומכובדת. עם זאת, לאורך הזמן, אפילו כמה ימים לאחר פטירתו של אותו אדם, אתם יכולים למצוא את עצמכם חושבים, מה אנחנו יכולים לעשות כדי להזכיר את אותו אדם יקר שעזב אותנו לתמיד עכשיו. במאמר הבא אנחנו רוצים לדבר קצת על מצבות. על האופן בו אלו עברו שינויים לאורך הזמן, כמו גם על הדרכים בהן אתם יכולים לספר את סיפורו של האדם שנפטר, בלי מילים. אם אתם רוצים לשמוע עוד, עכשיו הזמן להמשיך לקרוא.

למה בכלל משתמשים באבן כדי ליצור מצבה

אנחנו רוצים לעבור אתכם בקצרה, על ההיסטוריה של השימוש באבן לבניית מצבות. בימי קדם, בימי האדם הקדמון, לא הייתה שום חשיבות לגופתו של אדם ולאחר מותו, לא היו מתייחסים אליו בצורה יוצאת דופן. בעת העתיקה, בני משפחות מלוכה וכדומה, נקברו בבית קבר משותף, עבור כל בני המשפחה. כמובן, ככל שהמשפחה הייתה מבוססת ועמידה יותר, כך גם הקברים עוצבו באופן מוקפד יותר. בתי הקבר הללו היו עשויים מהסלע המקומית ובתוך אותן 'אחוזות קבר', היו מניחים קופסאות ובהן עצמות של מתי המשפחה. הקופסאות היו עשויות שיש או כל מסלע אחר שהיה בהישג יד וגם הן היו מעטרות בקפידה.

עם הזמן, תהליך הקבורה כלל הנחה של מצבה מעל הקבר. המצבה הייתה עשויה אבן כמובן .מדוע? כיוון שמצבה, בניגוד לחומרי גלם אחרים, יכולה לעמוד בפני כל מזג אוויר. ברוח, בגשם, בקור, תחת השמש, בלי להישחק באופן משמעותי לאורך הזמן. כמובן, ישנם מספר סוגים של אבנים בהן ניתן להשתמש. אתם יכולים לבחור בין אבן גלילית, בזלת, אבן חברון וכן הלאה. הבחירה בכל מסלע תהיה עם יתרונות וחסרונות שונים. אתם תמיד יכולים להתייעץ עם איש המקצוע כמובן כדי לקבל את התמונה המלאה וכדי שזה יעזור לכם לבחור נכון עבורכם.

איך מעצבים מצבה יוצאת דופן

עכשיו אנחנו נכנסים למקום הרבה יותר מורכב מבחינה רגשית. כאן עולות השאלות בנוגע לאופן בו אנחנו רוצים לעצב את המצבה. פיסול באבן היא טכניקה אשר מאפשרת לנו ליצור סוג של מונומנט או יד זיכרון, אשר יהפכו חלק מהקבר. התהליך הזה יאפשר לכל מי שמגיע לבית הקברות, להרגיש חלק מהסיפור של האדם שעזב. גם אם לא הכיר אותו באופן אישי. פיסול באבן הוא יצירה ותהליך מורכב, הכולל כמה שלבים:

ראשית, היכרות עם הסיפור: מטבע הדברים, העבודה לא תוכל להתבצע לפני שנערוך תכנון מסודר ותוכנית עבודה ידועה מראש. בשביל זה, אתם צריכים להצליח לפתוח את הלב ולאפשר לאותו בונה מצבות להיכנס לסיפור האישי של הדמות. אחרי שיעלו כל מיני מחשבות וסיפורים, ניתן יהיה להתחיל בתהליך היצירה עצמו.

בשלב הבא, נצא לדרך: העבודה חייבת להיות מדויקת כמובן, מצד אחד, אנחנו נרצה להגיע לתוצאה אליה אנחנו מכוונים וליצור מונומנט בעל משמעות, כזה שיכול לספר את הסיפור האישי של הדמות בצורה עמוקה ואישית. מהצד השני, הרי שהעבודה חייבת להיעשות כך שהמצבה עצמה לא תיפגע, כך שהמונומנט יצליח להחזיק מעמד לאורך השנים. בונה מצבות חייב אם כן להחזיק בציוד מתקדם, כדי להגיע לאותן תוצאות.

זו הדרך שלנו לזכור באמת

זיכרון הוא מושג חמקמק, זיכרון זה תהליך, אשר אנחנו צריכים להבין כי הוא ילך וישתנה לאורך הזמן. עם זאת, הרי שיש דברים שאינם משתנים. כאשר אנחנו משקיעים בעיצוב מיוחד למצבה, פיסול באבן, אנחנו למעשה משאירים משהו מהנשמה של אותו קרוב, חיה ונושמת, כאילו אנחנו יכולים להרגיש באותו אדם למרות שהלך מאיתנו לבלי שוב.

לפרטים ומידע נוסף, מוזמנים ליצור קשר עוד היום.